Metody podawania ozonu


KONSULTACJA LEKARSKA OZONOTERAPEUTYCZNA
Lekarz kwalifikuje (bądź nie) pacjenta na ozonoterapię. Pierwsza konsultacja jest niezbędna do podjęcia leczenia, ustalenia przez lekarza sposobu podania ozonu, dawek, częstotliwości wykonywania zabiegów i długości terapii.

Cena za wizytę 100zł


OZON REKTALNIE (DOJELITOWO)
Specjalnym zestawem do podania rektalnego, opracowanym przez ozonoterapeutów niemieckich, podaje się ozon doodbytniczo w postaci gazu. Ozon dostaje się do ściany jelita grubego, przez którą przenika do krwi.
Jest to zabieg nieskomplikowany i bezbolesny. Polecany jest dla dzieci i dla dorosłych. W Centrum Leczenia Ran – Verbena wykorzystujemy dawki sprawdzone wieloletnim doświadczeniem przez lekarzy w Niemczech i Szwajcarii.

Czas ok. 20 minut
Cena za jeden zabieg  100zł


WLEW DOŻYLNY (KROPLÓWKA)
Odpowiednio naozonowany płyn infuzyjny (sól fizjologiczna NaCl), jest podawany pacjentowi w postaci wlewu dożylnego (czyli kroplówki).

Czas ok. 30 minut
Cena za jeden zabieg 100zl


KĄPIEL W GAZOWEJ MIESZANINIE TLENOWO-OZONOWEJ
Jest to forma zewnętrznego podania ozonu: w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeniach podudzi, odleżynach, egzemach, grzybicy stóp oraz „stopie cukrzycowej”.
Na chorą kończynę jest nakładany odpowiednio atestowany worek i hermetycznie przymocowywany do kończyny. Następnie do tak przygotowanej komory jest wpuszczana mieszanina tlenowo – ozonowa o odpowiednim stężeniu.

Czas ok. 40 minut
Cena za jeden zabieg:
1 stopa 80zł
2 stopy 120zl


OZONOSEPT – MAŚĆ OZONOWA
Lecznicze działanie ozonu sprawia, że maść ma szerokie zastosowanie. Maść doskonale wspomaga proces likwidacji zmian grzybiczych czy oparzeń. Maść jest produktem hypoalergicznym, całkiem naturalnym, nie zawiera barwników, konserwantów ani substancji zapachowych. Wskazania: grzybica skóry, opryszczka, ropnie i czyraki, zmiany infekcyjne skóry, blizny, rozstępy.

Cena za jedno opakowanie 30mil. -85 zł.


OLIWA OZONOWANA
Oliwa jest produktem kosmetycznym. Ujędrnia, oczyszcza i wygładza skórę opóźniając procesy starzenia się. Wygładza zmarszczki oraz zapobiega ich powstawaniu. Likwiduje cellulit. Dzięki zawartości ozonu oliwa ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Najlepiej działa w połączeniu z ozonoterapią dożylną. Można także samodzielnie w warunkach domowych wykonywać okłady z ozonowanej oliwy.
Zabieg ten jest polecany w leczeniu zewnętrznym przy terapii w gazowej kąpieli tlenowo-ozonowej oraz dla celów kosmetycznych. Opatrunki ozonowe można wykonywać z takiej oliwy przez 2 lata, pod warunkiem przechowywania jej w ciemnej butelce w temperaturze pokojowej.

Cena za jedną butelkę 100 ml.- 100 zł